“We don't need no education” už nemusí byť nevyhnutne cool tvrdením

Tento rok sme sa zúčastnili na Bibliotéke. Čakali sme trošku viac informácií o elektronických knihách, trošku viac interaktívnych podujatí a trošku lepšiu klimatizáciu;)

Avšak minimálne jeden z vystavujúcich priniesol na slovenskú pôdu inováciu, ktorá sa u nás tak často nevidí. Predstavujeme IPBOARD – Interaktívnu tabuľu od Julong Educational Technology (Čína).

Už od čias Komenského sa učitelia a ľudia zaoberajúci sa vzdelávaním detí i dospelých snažia (aspoň časť z nich) urobiť vyučovanie zaujímavejším, priniesť žiakom viac stimulov a v neposlednom rade i zábavy. Tabule IPBOARD dokážu poskytnúť všetky z vyššie uvedených požiadaviek.

Tabúľ existuje niekoľko druhov: Dual Pen IPBOARD, Ultra IPBOARD, CCD IPBOARD , Infrared LCD IPBOARD, IPTABLET a IPVOTE. V čom sa odlišujú od klasickej bielej tabule? Vo všetkom:)

Tabule fungujú na princípe dynamickej dotykovej elektromagnetickej technológie. Ovládané sú elektronickým perom, pričom malé magnetické pole na tabuli im umožňuje detekovať dotyky na jej povrchu. Medzi vychytávky patrí napríklad rozoznávanie písaného písma, či geometrických tvarov, Dual Pen IPBOARD umožňuje písať na tabuľu dvom užívateľom naraz, ULTRA IPBOARD je určený pre veľké projekcie a dokáže zobraziť 4 obrazovky naraz.

CCD a LCD IPBOARDs zase umožňujú užívateľom písať, či premiestňovať objekty len pomocou dotyku prstom. Softvér, ktorý všetky tabule ovláda je multifunkčný – okrem prehrávania a zobrazovania multimediálneho obsahu si môže užívateľ nahrať a používať takmer akékoľvek druhy médií a následne s nimi pracovať. Veľmi zaujímavou funkcionalitou je IPVOTE, ktorý na základe jednoduchého hlasovacieho softvéru a hardvéru umožňuje žiakom, či poslucháčom hlasovať instatne, zo svojho miesta (výborná funkcia pre feedback, testovanie, alebo prieskum).



A teraz, predstavte si triedu, kde by ste namiesto nudnej a zaprášenej čiernej tabule mali k dispozícii IPBOARD s pripojením na internet. Namiesto skúšania alebo zbesilého prekrikovania sa o správnu odpoveď by ste hlasovali jednoduchým stlačením tlačítka priamo na vašej lavici. Každý žiak by mal k dispozícii bezdrôtový tablet, ktorý by vám umožnil zapájať sa do obsahu premietaného na tabuli kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Ak by takto vyzerali naše triedy, kto by si nechcel znovu sadnúť do školskej lavice? ;)


foto & video source: http://www.china-iwb.com/

Cloud konferencia aká tu ešte nebola?

Pracujete v oblasti cloud computingu? Zaujímajú vás nové trendy? Chcete inovovať váš biznis? Chcete sa stretnúť a zoznámiť s novými, či etablovanými hráčmi na trhu? S expertmi na témy spojené s cloudom? Tak sa pridajte ku členom zeom tímu a poďte s nami na cloud konferenciu do San Francisca bez toho, aby ste museli vytiahnuť päty z domu!



Od 15. do 19. novembra sa bude v San Franciscu a New Yorku konať UP 2010™ konferencia. Konferencia o cloud computingu, nových trendoch a inováciách. Nezúfajte, ak si nemôžete dovoliť vycestovať do USA. UP 2010 konferencia je totiž hybrid – troch z celkových piatich dní sa jej môžete zúčastniť za poplatok 50 US dolárov prostredníctvom webu. A nepôjde len o jednostranný stream, ale o Webex prezentácie, kde sa budete môcť priamo rozprávať napr. so speakrami: “UP2010 conference is hybrid in delivery model which has both virtual and physical elements. Virtual sessions will be streamed to physical locations, where people could ask their questions back to presenter.

Na konferencii sa predstaví napr. viceprezident Rackspace/OpenStack Mark Collier, produktový riaditeľ spoločnosti VMware John Gilmartin, riaditeľ spoločnosti Nimbus Ian Gotts, prídu ľudia zo spoločností ako Google, Verizon, HP, Cisco, Trend Micro, a mnohí ďalší, ktorých by ste si určite nemali nechať ujsť. 

Takže, vidíme sa? ;)